28 Eylül 2016 Çarşamba

Knorr

.

TARİFE YORUM YAZ

Knorr Salata Sosları
Taze sebze ve yeşilliklerle hazırladığınız salataya özgün kimliğini kazandıran Knorr salata sosları doğal malzemelerden oluşuyor.
Özenle kurutulmuş ve tam kararında harmanlanmış baharatlardan oluşan karışımlar, salataların yalın tadına aroma ve lezzet katıyor.


Knorr Salata Sosu Çeşitleri
Knorr’un enfes lezzetlerinden fesleğenli ve kekikli salata sosu, dağ meltemiyle taşınan baharın ferah ve hoş kokusunu salatalarınıza taşıyor. Bu bol aromalı ve kokulu lezzet, gurmelere hitap edebilecek seçkin bir tat ortaya çıkarıyor.
Keskin tatlardan hoşlananların damak tadına hitap eden sirkeli ve sarımsaklı salata sosu, yoğun baharat tadıyla büyüleyici bir lezzet oluşturuyor. Özellikle çorbaların ve et yemeklerinin yanında servis edebileceğiniz salatalarda kullandığınızda salatanın menü içerisinde sönük kalmasını engelleyerek ana yemeği ve başlangıcı tamamlamasını sağlıyor.
Tatlı kırmızı biberli ve maydanozlu salata sosu, salataların yeşil ağırlıklı rengine canlılık katıyor. Şık sunuma ve tabağınızda duyuları harekete geçiren lezzetli bir salata yaratmanıza olanak veren sos, hem göze hem de damağa hitap ediyor.
4-5 kişilik salata için 50 gr. salata sosu karışımı, bir kasenin içerisine boşaltıldıktan sonra karışımın sos hâlini alması için 125 ml. su ve 125 ml. de zeytinyağı ilave ediliyor. Malzemeler karıştırıldıktan sonra salatanın üzerine gezdirilerek bir kez de salatayla birlikte karıştırılıyor. Salata; sirke, tuz veya baharat ilave edilmeden yalnız sosla sunulabiliyor. Özel salata sosları sayesinde lezzetli ve özgün bir lezzet yakalamak için birkaç dakikanızı harcamanız yeterli oluyor.

Yemekler ve Salata Sosları
Her yemek grubunun yanına o yemek grubunun tadını tamamlayacak aromaya sahip bir salata yapmak gerekiyor. Her damak tadı ve her mutfak kültürü için uyum algısı değişse de genelde bazı yemeklerin yanında tamamlayıcı lezzet olarak pek çok kişi tarafından birbirine benzer salata sosları tercih ediliyor.
Balık yemeklerinin yanında hazırlanan salatalarda Türkiye’de genelde otlu lezzetler tercih ediliyor. Bu seçimde Ege ve Akdeniz sofra kültürü, büyük rol oynuyor. Balık yemeklerinin yanında en çok tercih edilen sosların başında fesleğenli ve kekikli soslar geliyor. Tatlı kırmızı biberli soslar ise daha çok yoğun kıvamlı et ve sebze yemekleriyle hoş bir uyum yakalıyor. Ayrıca, peynirli salatalarda da bu sos, eşsiz bir lezzet ve görüntü oluşturuyor. Sirkeli ve sarımsaklı soslar da et yemekleri ve çorbalarla uyumlu bir tat yakalıyor.
Knorr salata sosları ile  hazırlayabileceğiniz dünya mutfağının muhteşem lezzetlerinden seçkin örnekleri sofralarınıza taşımak için http://www.herkessofraya.com adresini ziyaret ederek özgün salata tariflerihakkında fikir edinebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum eklemekte güçlük çekenler
Yorumlama biçimi: ANONİM seçeneğini seçin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...